Adres

Mareşal F. Çakmak Cd. Dağlı 2 İşhanı No:9/4 İskenderun-HATAY

Telefon

0 (326) 614 41 14

GOOGLE SİLME VEYA İÇERİK KALDIRMA

GOOGLE SİLME VEYA İÇERİK KALDIRMA

03Oca

2019

Genel

GOOGLE SİLME VEYA İÇERİK KALDIRMA

GOOGLE İÇERİK KALDIRMA

İnternet üzerinde zaman zaman özellikle Google arama motoru başta olmak üzere istenmeyen yazıların ve linklerin, yayınlanması, kişisel bilgi ve veri kapsamında olan bu yazı veya yayınların diğer arama motorlarıyla ve internet siteleriyle paylaşılması kişisel ve kurumsal kimliklere zarar verdiği gibi bu kişi ve kurumların maddi ve manevi olarak da zararına sebebiyet verebilmektedir. Türkiye'de ilgili mevzuat bazı istisnalar dışında kişilik hakları ihlali veya özel hayat ihlali gibi hukuka aykırı internet yayınları konusunda içerik çıkartma veya içerik silme mümkündür.  Genelde kişilerin onur, şeref ve haysiyetini zedeleyen, kişilik haklarına saldırı niteliği taşıyan, özel bilgileri ve görüntüleri ifşa eden, hakaret niteliği taşıyan, şirketlerin ekonomik itibarını zedeleyen, şirket sırlarını ifşa eden, müstehcenlik, çocukların cinsel istismarı ve suç niteliğini haiz içerikler internetten kaldırılmak istenmekmektedir. 

Olumsuz içerik kaldırma istemi bazı hukuki sebeplere dayanıyorsa gerçekleştiriilebilen bir işlemdir. Rızanız dışında yayınlanan ses, yazı, video veya aleyhinizde yayınlanmış bir haber asılsız içerikler olumsuz ve istenmeyen içerik olarak belirlenebilir ve internetten kalıcı olarak kaldırılabilir. 

Olumsuz içeriklerin kaldırılması gerekli midir? 

Olumsuz içeriklerin kaldırılmaması neticesinde kişi ve kurumların itibarı sarsılmakta, marka ve kuruluşların maddi zararları oluşabilmektedir. Hakkınızda yayınlanan asılsız haberilerin, size veya kurumunuza atılan iftiraların bulunduğu içeriklerin kaldıırlmasını istiyor iseniz bilişim hukuku avukatı ile anlaşmalı ve en kısa sürede hukuki süreci başlatmalısınız. 

Şikayet ve Forum Sitelerinden İçerik Kaldırılması 

Şikayet ve forum sitelerinde yer alan içerikler aslı belli olmamakla birlikte hakaret ve suç öğeleri barındırabilmektedir. Bu şekilde kişi veya kurumlar üzerinden yapılan karalama veya hakaretler bu sitelerden içerik kaldırma için sebep oluşturmaktadır.  

İnternet Sitesi Üzerinden Fotoğrafımı Sildiğim Halde Google Görsellerden Silinmiyor. Google Görsellerden Fotoğraf Kaldırmak Mümkün Müdür? 

En çok kullanılan platformlardan biri olan Google Görsellerden fotoğraf Kaldırma ve resim silme mümkündür. 

İnternetten içerik kaldırma süreci bir yasal süreç olup, hak kaybına uğramamak, gerekli tüm dava yollarına başvurarak zararlarınızı dahi tazmin etmek, süreci daha hızlı yönetmek için bir avukata danışmanız ve süreci avukatınızla birlikte yürütmeniz tavsiye olunur.Daha detaylı bilgi ve avukatlık hizmetlerimiz için bize ulaşmanız yeterli.

 

 


Bu yazı daha önce kez okundu.

Yorum Yaz

Adınız

Email

Yorum

0 Yorum

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

en çok okunanlar

GOOGLE SİLME VEYA İÇERİK KALDIRMA

GOOGLE SİLME VEYA İÇERİK KALDIRMA 03 Oca, 2019

Nüfus Kaydının Düzeltilmesi Davası

Nüfus Kaydının Düzeltilmesi Davası 05 Eki, 2018

AİLE VE ŞAHIS HUKUKU

AİLE VE ŞAHIS HUKUKU 28 Eyl, 2018

MAKALE KATEGORİLERİ